מצפה הושעיהישוב קהילתי דתי

משוטטי הושעיה והגליל - מתניה מיה - תשע"ד

 

משוטטי הגליל – חוג בהדרכת מתניה מיה


תכנית שנתית לשנת תשע''ד הבעל''ט.
חלום שנרקם לפני חמש שנים הפך למסורת – הצטרפו אלינו לשנה החמישית!

חוג משוטטי הגליל הוא חוג טיולים למבוגרים תאבי ידע, המתמקד בגליל התחתון, עם גיחות לפה ולשם. ההתמקדות של קבוצת איכות מקומית, באזור גיאוגרפי מצומצם מאפשרת הגעה למקומות ייחודיים, והעמקה בנושאים גליליים רלבנטיים. בהגדרה טיולי החוג אינם מתמקדים דווקא במסלולים מוכרים אלא מתבצעת סטייה לשולי הדרך, שם תמיד מעניין יותר. לצד ההתמקדות בטבע, היסטוריה ומורשת, הסיור מנוצל גם פעמים רבות להיכרות ולמפגש בלתי אמצעי עם סוגיות ומציאות גיאו-פוליטית עכשווית בגליל התחתון בו אנו חיים.

התכנית השנתית בנויה כך שיהיה גיוון אזורי, נושאי ובאופי הטיול. התכנית נבנתה על פי בקשותיכם ותוך המשך ההתמקדות בסדרות של סיורים אזוריים - בשנתיים  הקרובות נהיה הראשונים ללכת לאורכו של שביל יזרעאל אותו מתכננת המועצה האזורית עמק יזרעאל (על שביל יזרעאל נרחיב בהמשך בקישור נפרד)

מדריך החוג מתניה מיה – matanesy@gmail.com - להרשמה למתניה ישירות או לנעמי רומיאנק. מנויים נא לציין זאת במפורש(!) להצטרפות לרשימת התפוצה (ללא עלות), או לשאלות. הטלפון של מתניה הוא -054-4569795.

 

 

לוח שנה משוטטי הגליל

חוג המשוטטים תכנית שנתית לתשעד - לאורך שביל יזרעאל

כפי שראיתם יש תאריכים לטיולים בשנה הבאה, ויש אפילו לוח השנה מעודכן בזמן אמת - לכל טיול יש פרטים נוספים אם לוחצים עליו - שם יופיעו גם מקום המפגש וכד'. 

אתם מוזמנים להוריד את לוח השנה ליומניכם האישיים, הוסיפו את הכתובת הבאה כיומן נוסף ליומנכם:

https://www.google.com/calendar/ical/er63hajs922v2cqalvn7q8ebdg%40group.calendar.google.com/public/basic.ics

 

לוח השנה לא מחליף את רשימת התפוצה - להצטרפות לרשימת התפוצה יש לפנות במייל אישי למתניה (ללא התחייבות ואו תשלום!!!)

הטיול השלישי יתקיים ביום שישי 6.12, ערש''ק ויגש.

זהו טיול לאורך שביל סובב הושעיה, עליו עמלנו, דיברנו והלכנו לאורך שנים ארוכות. זהו גם טיול שמתלבש יפה עם חופש חנוכה - או במילים אחרות הזדמנות גם למי שלא מכיר עוד את החוג להצטרף לטיול ניסיון.

נפגשים ב0730 בצומת הושעיה משם הולכים עד לגבעת הזעתר ומקיפים עם כיוון השעון בשביל הזעתר, אלונים, עיזים, אורנים, עיריות - עד לסיום מיוחל בכניסה האחורית להושעיה בשעה 1300 - נמשיך ללכת עם המעוניינים לסיום הסיבוב בהמשך היום (או מה שיישאר ממנו).
כמובן שההליכה ברגל וייתכנו שינויים לפי ההספק , מזג האוויר וההולכים.

שתי הערות חשובות - 

1. מי מההולכים שאיננו מהושעיה - חשוב שיודיע לי על הגעתו מראש, על מנת שנוכל להערך מבחינת הקפצות לנקודת ההתחלה.

2. אנחנו לא עשויים מסוכר, ולא רוכבים על אופניים, ולכן הטיול יתקיים בכל מזג אוויר, מבורך ככל שיהיה. חשבתם על מטריה ?!?!?!

שביל יזרעאל - בשנה האחרונה זכיתי להיות בין מתכנני טרק ביוזמת מחלקת נוער במועצה האזורית ובשיתוף גופים רבים אחרים, בהם - חמ''ת, משרד החינוך, קק''ל, חלה''ט, רשויות הניקוז קישון וירדן דרומי ורט''ג. הרעיון של שילבו בין תיירות כפרית-סביבה-קהילה ומורשת קרם עור וגידים. אני למעשה לוקח את מטיילי החוג לעבודה שלי ומבצע איתם את הטרק - מפורק לחלקים - יחד אתכם נגמע את השביל, ונתלבט בסוגיות תוכן ותוואי של השביל העומד לקום. במקביל אנחנו מתכננים במרץ לסמנו, לשווקו ולעבוד על השביל - כולי תקווה שתוך שנתיים: א. נוכל לומר שהיינו הראשונים שעשו את שביל יזרעאל; ב. שכולם כבר ידעו מה זה שביל יזרעאל ועל מה אנחנו מדברים... 

יאללה לדרך!